Реєстрація суб’єкта звітування

Реєстрація користувачів на порталі СФЗ

Портал СФЗ для подання фінансової звітності

Портал розкриття фінансової звітності

Суб’єкти звітування, які зобов’язані подавати фінансову звітність в єдиному електронному форматі до СФЗ, для успішної подачі такої звітності повинні здійснити наступні дії

1. Реєстрація суб’єкта звітування

Суб’єкт звітування має пересвідчитися в тому, чи внесений він до переліку суб’єктів звітування на порталі СФЗ. Для цього необхідно перейти за допомогою кнопки «Реєстрація користувачів на порталі СФЗ» на сторінку реєстрації та ввести в полі «Назва компанії» ідентифікаційний код юридичної особи (код ЄДРПОУ) або ідентифікаційний код  пайового інвестиційного фонду (код ЄДРІСІ) та перевірити наявність суб’єкта звітування у випадаючому списку.

У разі відсутності суб’єкта звітування у зазначеному списку, необхідно пройти процедуру реєстрації у СФЗ за допомогою кнопки «Реєстрація суб’єктів звітування», заповнивши реєстраційну форму. Зазначена інформація буде автоматично направлена до Центру збору фінансової звітності. Після перевірки інформації суб’єкт звітування буде проінформований про успішну реєстрацію у СФЗ.

У разі наявності суб’єкта звітування у зазначеному списку,  здійснювати будь-які додаткові дії на сторінці реєстрації у СФЗ не потрібно.

Реєстрація суб’єктів звітування

2. Реєстрація користувачів на порталі СФЗ

Суб’єкт звітування повинен забезпечити реєстрацію Адміністратора облікових записів користувачів СФЗ за допомогою кнопки «Реєстрація користувачів на порталі СФЗ».

Адміністратор самостійно здійснює реєстрацію у СФЗ осіб, які виконуватимуть ролі «Завантаження фінансової звітності на портал СФЗ», «Підтвердження фінансової звітності на порталі СФЗ» та «Аудитор».

Адміністрування облікових записів здійснюється згідно з Інструкцією Адміністратора облікових записів суб’єкта звітування.

Реєстрація користувачів на порталі СФЗ

3. Портал СФЗ для подання фінансової звітності

Після реєстрації на порталі СФЗ користувачі отримують доступ до Порталу СФЗ для суб’єктів звітування.

Портал СФЗ для суб’єктів звітування – це програмно-технічна веб-платформа з доступом для окремих представників суб’єктів звітування, в якій здійснюються дії з подання фінансової звітності в єдиному електронному форматі.

Після здійснення всіх необхідних дій зі складання фінансової звітності в єдиному електронному форматі та підписання фінансової звітності КЕП особами, уповноваженими на підписання такої фінансової звітності, користувачі порталу СФЗ зможуть здійснити завантаження підготовлених файлів фінансової звітності до СФЗ.

Сповіщення суб’єкт звітування отримає після того, як регулятором буде створено «вікно» для подання фінансової звітності. Таке «вікно» буде створено на певний період часу відповідно до встановлених законодавством строків подання фінансової звітності (наприклад, початок буде 01.01.ХХ р. та кінцевий термін подання фінансової звітності 30.04.ХХ р.).

Після здійснення всіх необхідних дій зі складання фінансової звітності в єдиному електронному форматі та підписання фінансової звітності ЕЦП особами, уповноваженими на підписання такої фінансової звітності, користувачі порталу СФЗ зможуть здійснити завантаження підготовлених файлів фінансової звітності до СФЗ.

Портал СФЗ для суб’єктів звітування

4. Портал розкриття фінансової звітності

Після подання фінансової звітності до СФЗ та у разі прийняття фінансової звітності системою (тобто проходження валідації), фінансова звітність буде автоматично оприлюднена на «Порталі розкриття фінансової звітності» у разі, якщо це вимагається законодавством.

Портал розкриття фінансової звітності