Валідація – це процес перевірки, чи вірно складена фінансова звітність і чи відповідає вона правилам валідації, що закладені в Таксономію UA XBRL МСФЗ. Для того, щоб суб’єкту звітування впевнитися в тому, що його фінансова звітність складена вірно, доцільно провести таку валідацію самостійно до подання її в СФЗ.

Валідація фінансової звітності в форматі iXBRL здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Повний перелік програмних продуктів для проведення валідації фінансової звітності опублікований на веб-сайті XBRL International. Звертаємо вашу увагу, що хоча у більшості випадків програмне забезпечення є платним.

Безкоштовне програмне забезпечення для валідації фінансової звітності в форматі iXBRL

Для валідації фінансової звітності відповідно до Таксономії UA XBRL МСФЗ існує також безкоштовне програмне забезпечення Arelle, яке можна завантажити на веб-сайті компанії.

Arelle – це проект, який підтримується спільнотою XBRL. Він має зручну платформу з відкритим кодом для XBRL. ПЗ підтримує XBRL та його функціональні розширення в розгорнутому вигляді. Функціонал ПЗ є простим та водночас – надійним, що дозволяє використовувати Arelle як настільний додаток із можливістю інтеграції з іншими програмами та мовами з використанням його веб-сервісів.

Важливо, що дане програмне забезпечення вбудоване в програмне забезпечення для складання фінансової звітності iXBRL Tool. Але варто зазначити, що для валідації великого об’єму інформації, програмному забезпеченню Arelle знадобиться велика кількість часу.

Інструкція зі встановлення Arelle